חיפוש
  • אוסי שטיין, יעל אונגר ארנוב

טיפול במים במצבי חולי- סיפור המקרה של ג'


ג', הייתה בת 36, ביום אחד לא הצליחה לקום מהמיטה. היו לה סחרחורות נוראיות, והיא לא יכלה לזוז. היא חיה חיים אינטנסיביים סביב עבודה, עסק מתפתח, ושלושה ילדים קטנים. הגוף התחיל לאותת כבר הרבה לפני שקשה לו, מיגרנות, תשישות ועייפות שליוו אותה כדרך קבע ביומיום אך היא התעלמה והמשיכה קדימה. הבדיקות הרפואיות שלה הראו שהכול תקין אבל ג' הבינה בתוך תוכה ששום דבר לא תקין והתפקוד היומיומי שלה הפך מיום ליום למשא קשה מנשוא.

מצבי חולי כהפרת שיווי המשקל הנפשי והפיסי

מצבי חולי הם הפרה בוטה של איזון הפיסי והנפשי של האדם והם משפיעים עליו ועל סביבתו הקרובה. במקרה של ג' התסכול היה עצום מאחר והכאבים והקושי אותם היא חוותה לא אובחנו רפואית והיא נותרה ללא מענה בתחושת בדידות וכאב שכלאו אותה בתוך עצמה. היא המשיכה בעבודתה בעסק ובבית כאילו עבדה על "אוטומט" מבלי לעצור ולהבין את החוויה שהיא עוברת. ג' התחילה להבין שהמחלה גזלה את גופה ונפשה, פגעה באיכות החיים שלה וביכולתה לחוות הנאה עם בני משפחתה.

מים- סביבת טיפול אופטימלית במצבי חולי

חברה של ג' הציעה לה שתלך כמה פעמים בשבוע למים על מנת לנוח, להרגע ולהשקיט את הסערה שהתחוללה בתוכה. ג' החליטה שאין לה מה להפסיד - החלטה ששינתה את חייה. בביקורים פעם בשבוע בקליניקת המים, המפגש עם המטפלת, השיח הטיפולי והעבודה הגופנית המדויקת הכניסו שקט וזרימה שכאוס שאפיין את תחושותיה. המפגש עם המים לימד את ג' לעצור ולהאזין לעצמה. הם "הכריחו אותה" לנוע באיטיות, עטפו אותה ויצרו זרימה טבעית בתחושותיה.

מדוע המים כה תומכים ועוזים במקרי חולי?

המים מאפשרים לאדם החולה "להניח" את המחלה והקושי הרגשי והפיזי הנלווים אליו ולאפשר חוויה אחרת ושונה מעצם היותם מים. בסביבת המים ג' קיבלה את הזדמנות לחוות את החלקים הבריאים שלה, להבין ולהתייחס לגוף ולנפש שלה שוב ולא מתוך הכאוס הרגיל אלא מתוך שקט שנוצר במים. המים אפשרו לה להרגיש את עצמה שלמה וקרובה יותר ל "אני הבריא" שלה ולהיזכר בעצמה מחוץ לתחושות החולי. "למדתי להרפות, להקשיב לעצמי ולדעת לקחת פסק זמן. הגוף והנפש הם אחד. נפילה נמצאת בפתח אצל כולם, אבל אנחנו יכולים למנוע אותה. הטיפול במים עזר לי למנוע את הנפילה שלי".

שיטת WT לטיפול רגשי במים מחליפה את מיטת הטיפולים ומייצרת עבור החולה טיפול הוליסטי המתמקד בגופו ובנפשו כאחד. המטפל מחזיק ומניע את המטופל במים ובחיבור המיוחד שנוצר בין כל האלמנטים הללו נוצרים אינספור רגעים ופתחים לתחילתו של שינוי, הקלה וריפוי.


17 צפיות

04-9831962

 

מידע נוסף:

למאמרים ולמחקרים בתחום הטיפול הרגשי במים

להזמנת הרצאה או סדנה

להזמנת הספר " מים עד נפש"

ליצירת קשר עם המרכז לטיפול הרגשי במים

מרכז להכשרת מטפלים:

תוכנית השנתית ללימודי שיטת WT בשיתוף מכללת  תל חי 

השתלמות בטיפול רגשי במים לילדים

Diving Deep Inside

לכל המסלולים וההשתלמויות

מרכז טיפולים:

טיפול רגשי במים לילדים

טיפול רגשי במים לטראומה

טיפול רגשי במים לחרדה

טיפול רגשי במים לסוף חיים

לכל הטיפולים במרכז

© כל הזכויות שמורות ליעל ארנוב ואוסי שטיין, אין להעתיק לשכפל  את החומרים ללא אישור בכתב