חיפוש
  • אוסי שטיין, יעל ארנוב

מים- מרכיב בסיסי בקיום האנושי


בזמנים בהם אנשים יכלו לחיות רק בקרבת מקורות מים, והבחירה היכן לחיות הייתה נטועה כמעט לחלוטין בתלות במים זורמים או מאגרי מים טבעיים, הקשר בין האדם למים כמו נוצר מאיליו ונשמר באופן "טבעי" - מים הם חיים וחיים הם מים. התפילה לגשם ומים כמרכיב בסיסי בקיום האנושי היא כמיהה אנושית לה שורשים עתיקים והיא באה לידי ביטוי באינספור טקסים, ריטואלים וטקסטים חוצי תרבויות: מריקוד הגשם במסורות האינדיאניות העתיקות של דרום אמריקה, ועד טקסי הטבילה היהודיים. המים הם מרכיב חשוב לאדם בהוויית החיים הגופניים, הנפשיים והרוחניים ומלווים אותו בחוויית היום-יום מינקות ועד מוות. במציאות חיינו כיום, הפסקנו לשים לב למים. המים הפכו ברבות השנים למובנים מאליהם עבור בני האדם והקשר הבסיסי והשורשי הפך לחמקמק בתודעת האדם

לזרום ולא להיתקע

הבנו כי המים מעניקים לנו את היכולת לזרום ולא להיתקע, היכולת להתגמש, להתקרב, להתחבר, לווסת, להרגע, לשחרר שליטת יתר, להביא אופטימיות, לשחק, לסמוך ולהאמין. המסע הזה הוליד את הספר המשותף שלנו "מים עד נפש" העוסק בחיבור הכל כך טבעי, אך נדיר בין המים לרגש. אנו מציעות בספר פרספקטיבה ושיטה חדשנית לטיפול רגשי במים WT water- therapy, כמענה לגילוי אישי ומקצועי מרתק, אודות כוחם של המים להקל על המצוקה הרגשית והפיזית של האדם. והשיטה שלנו מתורגלת, נלמדת ונחקרת במרכז הייחודי מסוגו שהקמנו בטבעון: המרכז לטיפול רגשי במים המאגד תחתיו את תחום הטיפול הרגשי במים.

במרכז אנו מקדמות מתוך "שליחות המים"- את החזרת את המים למרכז החיים והכנסתם לסביבת הטיפולים הרגשיים

אנו רואות במים "רחם מיטיב" מכיל ומקבל המאפשר לאדם רגעים נדירים ביום בהם הוא גם עטוף, מוגן, ומוכל אך גם חווה ומרגיש את איכויות המים שבמהותן תנועה, הנעה וזרימה. החזון שלנו הוא להשיב את המים למקומם הטבעי במעגל חיי האדם ולהטמיעם כמרחב תרפויטי רגשי לגיטימי​, לפיתוח חוסן ומיטיבות חיים.

לקראת חג השבועות – חג המים הישראלי. תכניסו מים לחיים!


74 צפיות

04-9831962

 

מידע נוסף:

למאמרים ולמחקרים בתחום הטיפול הרגשי במים

להזמנת הרצאה או סדנה

להזמנת הספר " מים עד נפש"

ליצירת קשר עם המרכז לטיפול הרגשי במים

מרכז להכשרת מטפלים:

תוכנית השנתית ללימודי שיטת WT בשיתוף מכללת  תל חי 

השתלמות בטיפול רגשי במים לילדים

Diving Deep Inside

לכל המסלולים וההשתלמויות

מרכז טיפולים:

טיפול רגשי במים לילדים

טיפול רגשי במים לטראומה

טיפול רגשי במים לחרדה

טיפול רגשי במים לסוף חיים

לכל הטיפולים במרכז

© כל הזכויות שמורות ליעל ארנוב ואוסי שטיין, אין להעתיק לשכפל  את החומרים ללא אישור בכתב