Water Therapy

עבורנו המים הם דרך חיים, אנחנו מתנהלות במציאות מתוך פרספקטיבה של מים. מאפשרות למים, באופן מודע, להיות חלק בלתי נפרד מאיתנו: בזוגיות, באמהות, כחברות, כמטפלות, כבני אדם בעולם המורכב הזה.

מן התקשורת

הרצאות מיום העיון השנתי "פרויד בבגד ים 2"

בדרכה כאן חינוכית

הראיון עם יעל ואוסי מפתחות השיטה בתוכנית בדרכה של כאן חינוכית

התוכנית מספרת על איך נולד הרעיון שהוביל ליסוד שיטת טיפול רגשי במים

כתבה על טיפול רגשי במים בסוף החיים

כתבה על חוויותיהם של המטופלים במרכז לטיפול רגשי ועל שיטת הטיפול

כתבה על מהפך ותהליך  הריפוי שעברה מטופלת המרכז לטיפול רגשי במים

כתבה על מהות ותהליך הטיפול הרגשי במים והקורס במכללת תל חי

כתבה על התמודדות עם לידה שקטה בטיפול רגשי במים

קורה לכם שאתם "נתקעים" ומתקשים לזרום? או להיפך מצליחים להתמודד עם חוויה מאתגרת בקלות ובזרימה מיטיבה? הכתבה הזאת תנסה לעזור לכם להגביר את הזרימה בחיים שלכם.

"פרויד בבגד ים 2" הכנס השנתי על גוף, נפש ומים

בתאריך ה-6.6.19 נערך הכנס "פרויד בבגד ים 2", מטעם המרכז לטיפול רגשי במים ומכללת תל חי. הכנס ריכז תחתיו גישות טיפול שונות המערבות גוף-נפש, תנועה ומים כמרחב טיפולי אשר ניסו כולן לתת מענה לשאלה מה היא תרפיה מיטיבה וכיצד ניתן להתאים את התרפיה לעולם המשתנה. קיומו של יום העיון מבטא את המגמה אשר צוברת תאוצה בעשור האחרון לפיו המים מהווים גם מרחב וגם כלי הטיפולי. הטיפול הרגשי במים נשען על ההנחה כי למים יש יכולת ייחודית ללמד שיעורים בפתיחות, אותנטיות, משחקיות, הפחתת שליטה עודפת, חיבור לגוף, ויסות ועוד שיעורים רבים אשר נדרשים בתהליכי טיפול רגשי.

טיפול רגשי במים: מקבץ קטעים מהספר "מים עד נפש"

כולנו מכירים את הקליניקה הטיפולית הקלאסית, שתי כורסאות, שולחן קטן וחבילת טישו. עם זאת, בשנים האחרונות הסכים עולם הטיפול להרחיב במעט את ההגדרה מהי קליניקה טיפולית. לראות בטבע מרחב תרפויטי (טבעתרפיה), חוות הסוסים גם היא עשויה להיות קליניקה טיפולית (רכיבה טיפולית, טיפול בעזרת בעלי חיים), ובימת התיאטרון הפכה גם היא לאורך השנים למרחב תרפויטי (פסיכודרמה, דרמהתרפיה, פלייבק). האם נוכל להסכים לזרוק את כורסאות הטיפול למים?

טיפול רגשי במים בשיטת Water therapy

הטיפול הרגשי במים בשיטתWT  מזמין את המטופל למסע מרתק של החלמה וריפוי בתוך המרחב המיימי התרפויטי (water therapeutic space ) הטיפול שם דגש על שילוב הגוף והנפש תוך שימוש במים ככלי טיפולי.
השיטה שואבת את רעיונותיה המרכזיים מעולמות תוכן שונים ומתבססת על מספר עקרונות, ביניהם: עקרון ההכלה (containing), עקרון השלמות, אחדות גוף ונפש (holism), עקרון הזרימה (flow), עקרון ה”רחם המיטיב” (womb beneficial) , עקרון החישה - סנסוריות, טקטיליות (sensation tactile) ועקרון המשחקיות (playfulness) יפורטו בהרחבה בהמשך החלק הנוכחי.

גשר על פני מים סוערים

הטיפול הרגשי במים בשיטת (Water Therapy (WT הינו פסיכותרפיה חדשנית וייחודית, שפותחה בישראל לפני כעשור ע"י אוסי שטיין ויעל ארנוב. שיטת הטיפול נשענת על רעיונות מעולמות הפסיכותרפיה הגופנית והפסיכותרפיה האקסזיצטנציאליסטית, בשילוב גישה רוחנית. הטיפול מתרחש בתוך המרחב המיימי בקליניקת מים ((water therapeutic space, בטמפרטורת מים חמימה של 34-35 מעלות, המדמה את החוויה הראשונית הרחמית.

ממעמקים קראתי אלייך

במאמר זה נסביר על שיטת הטיפול הרגשי במים, על הטיפול הרגשי בילדים ונדון במקרה דנה שסבלה מאילמות סלקטיבית וטופלה בשיטה.

04-9831962

 

מידע נוסף:

למאמרים ולמחקרים בתחום הטיפול הרגשי במים

להזמנת הרצאה או סדנה

להזמנת הספר " מים עד נפש"

ליצירת קשר עם המרכז לטיפול הרגשי במים

מרכז להכשרת מטפלים:

תוכנית השנתית ללימודי שיטת WT בשיתוף מכללת  תל חי 

השתלמות בטיפול רגשי במים לילדים

Diving Deep Inside

לכל המסלולים וההשתלמויות

מרכז טיפולים:

טיפול רגשי במים לילדים

טיפול רגשי במים לטראומה

טיפול רגשי במים לחרדה

טיפול רגשי במים לסוף חיים

לכל הטיפולים במרכז

© כל הזכויות שמורות ליעל ארנוב ואוסי שטיין, אין להעתיק לשכפל  את החומרים ללא אישור בכתב