Water Therapy

מטפלים מספרים

WhatsApp Image 2019-02-26 at 08.13.12.jp

"שיטת WT עשתה עבורי מהפך מהקצה האחד לקצהו השני של עולם הטיפול.

מניכור לשיא האינטימיות, מלא לראות/לשמוע/להריח/להרגיש ללהחזיק מטופל בידיים ולהכיר אותו בכל החושים. שיטת WT כשיטה בכלל וכגוף ארגוני ומסגרת תומכת בפרט, שינתה את תפיסת עצמי וזהותי כמטפלת. הסכמתי להיפרד מהתפיסה שאינני מתאימה לטיפולים פרונטלים, שאינני יודעת לדבר. הסכמתי להכניס ולא לפחד ממגע ונוכחות הגוף הן לטיפולים והן לחיי הפרטיים.הטריאדה הטיפולית מטפל / מטופל / מים, וההבנה שהמים הינם ישות מטפלת והם נוכחים כשותף וכעזר, נתנו לי את האומץ "לקפוץ למים" לשבור את קיר הזכוכית, ולזרום יחד איתם בגמישות, למדתי אני עצמי להיות נוכחת בהוויה ולהיות יכולה לאפשר את זה לאחר ללא ביקורת ושיפוטיות אלא במקום של עיטוף, הקשבה והכלה גדולה.

אני מרגישה שכל יכולותיי כמטפלת, קיבלו עומק והרחבה מצד אחד, וחידוד והתמקדות מצד שני. כמו כן, פרוטוקול השיטה שהינו מובנה מפורט מנומק ומסודר, הינו עוגן חזק ויציב שניתן לחזור אליו בכל רגע של ספק או תהייה.

הקניית דרך העבודה של ההקפדה על תיעוד הטיפולים, בניית השביל הטיפולי וההדרכות השוטפות, הינם אבני דרך הכרחיות בעיני, אשר בונות את הביטחון שלי כמטפלת, משמשות אמצעי בטוח ללמידה והתפתחותו התקינה של הטיפול".

מטפלת רגשית במים בוגרת מחזור ג' של התוכנית ללימודי טיפול רגשי במים בשיטת wt

לימור אזולאי

סימונה.jpeg

"הכניסה למים שינתה את חיי בהיבט המקצועי. מאוד אהבתי את עבודתי עם זאת הרגשתי שאיני נמצאת במקום המדויק עבורי. המים נתנו לי כוח ואומץ להתחיל לעשות שינויים והכל זרם באופן טבעי. הרגשתי שהמים יכולים להכיל עבורי את כל החששות והפחדים ויצאתי מהם מחוזקת. היום אני מביאה את המים לעבודתי ביבשה ואת היבשה לתוך המים, זורמת ונעה ביניהם בהתאם למה שנכון למטופל. משלבת בין השימוש בכלים קוגניטיביים התנהגותיים לבין החיבור לתחושות הגוף והרגשות המתעוררים במים. מתוך השינוי שעברתי אני יודעת עד כמה המים יכולים לעזור לכל אחד לשפר את איכות חייו בדרך הטובה והנכונה עבורו".

מטפלת קוגניטיבית התנהגותית, בוגרת מחזור ג' התוכנית להכשרת מטפלים רגשיים במים בשיטת wt

סימונה גידרון

"הטיפול הרגשי במים עבורי הוא כמו מסע למקום כל כך מוכר אבל חדש לגמרי. לימודי הWT העמיקו עבורי את הידע הרב הקיים בתחומי הפסיכותרפיה  ובעיקר נתנו לי כלים מעשיים לעבודת מים טיפולית בנפש.  מבחינה מקצועית, הפכתי להיות מטפלת יותר אינטגרטיבית. למדתי לעבוד בתודעת גופנפש ולחבר בין תגובת הגוף למים, המגע והתנועה במים לבין העיבוד בשיחה הטיפולית".

מטפלת רגשית במים, בוגרת מחזור א' התכנית להכשרת מטפלים רגשיים במים בשיטת  wt

מתן לב

מטפלות רגשיות במים

"השילוב של המים והיבשה... כמטפלת יבשה שמשלבת טכניקות של עבודת תנועה, מגע ושיח, נחשפתי לעבודה הרגשית במים וכיום אני משלבת בין העולמות, היבשה והמים.

אני מרגישה שהמים הכניסו נפח משמעותי לעבודה הטיפולית, במקום בו הגוף פוגש את המים, ההחזקה ותחושת הגוף משתנה, הגוף מאפשר לעצמו לחזור לראשוניות שלא תמיד מתאפשר ביבשה, מתוך המפגש של הגוף בתוך המים.

במרחב של המים מתאפשר לגוף להביע את עצמו ללא ביקרות של הראש, ושם מתרחשים תהליכים משמעותיים שמעצימים את הטיפול ביבשה.

אני מרגישה שהמים מכניסים לתוך הטיפול היבשתי ערך עבודה נוסף שמגיע ממעמקי המים, שרק מפגש מול המים יכול לייצר אותם. מתאפשרת במים תחושת אחזקה מלאה של המטפל את המטופל.

המים בהחלט מעצימים ואף מקדמים את התהליך הטיפולי, מתרחש שילוב מדויק בין העולמות וכמו היכולת של המים לזרום כך גם מתאפשרת זרימה והעצמה ביבשה לאחר המפגש עם המים"

פסיכותרפיסטית

רעות קדוש

"כשהגעתי למים קודם כל הרגשתי בבית! לקבוצה התכנסו אנשים כמוני!
אנשי טיפול שהלכו ביבשה שנים, בדרכים מפותלות ומסועפות.

עבורי המים האיצו תהליכים טיפוליים ביבשה, האיצו תובנות. השיטה עצמה מיקמה את הידע  שלי והנסיון המצטבר לכדי כלי מובנה שאפשר לראות ולעבוד איתו. המים התאימו לי כמו כפפה ליד. בעצם לגוף כולו לנפש ולרוח.
מים הם החיים. נזכרתי במים בהמון דברים. המים נתנו לי ביטחון ותנועה חופש ומסגרת. אוסי ויעל אוספות סביבן משפחה מדהימה, משפחת מטפלי המים. אנשי הגם וגם וגם. גם ראש וגם לב. גם גוף וגם נפש. שום חלק לא נשאר בחוץ. יש כאן פוטנציאל ריפוי עמוק ומהיר.
אני מאושרת שהגעתי למים!
תודתי רק מעמיקה, ממליצה בחום"

בוגרת הקורס המרוכז לטיפול רגשי במים בשיטת wt, עו"סית קלינית ומטפלת משפחתית.

אורלי יגר

המרכז לטיפול רגשי במים

המרכז לטיפול רגשי במים הנו מרכז קליני לטיפולים הכשרות והדרכות. המתחם ממוקם במתחם "נגיעות במים" ברחוב אלונים 76 בקרית טבעון. במתחם נמצאת "קליניקת המים" בה מתבצעים הטיפולים הרגשיים – בריכת טיפולים פרטית מחוממת כל השנה ובנוסף בריכה לימודית בה מתקיימות ההכשרות וההדרכות.

מפתחות שיטת WT ומנהלות המרכז

יעל ארנוב עו"סית קלינית, פסיכותרפיסטית מתמחה בטיפול בטראומה וחרדה, מרצה באוניברסיטה ובעלת קליניקה פרטית.

אוסי שטיין מאסטרית מים, מורה בכירה בארץ ובעולם לתרפיות מים מוסמכת מטעם WABA בעלת מרכז "נגיעות במים".

אנו עוסקות שנים רבות בתחום, מחברות הספר "מים עד נפש", מפעילות קליניקות מים ועורכות מחקרים בתחום הטיפול הרגשי במים.  בעלות "המרכז לטיפול רגשי במים" העוסק בהכשרת מטפלים, מסלולי התמחות במים בדגש על מצבים רגשיים: מצבי טראומה, ליווי בסוף החיים, דיכאון, חרדה, משבר סביב מחלה) ובהתאמה לאוכלוסיות מגוונות: מבוגרים, ילדים  ונוער, הגיל השלישי, נשים.

04-9831962

 

מידע נוסף:

למאמרים ולמחקרים בתחום הטיפול הרגשי במים

להזמנת הרצאה או סדנה

להזמנת הספר " מים עד נפש"

ליצירת קשר עם המרכז לטיפול הרגשי במים

מרכז להכשרת מטפלים:

תוכנית השנתית ללימודי שיטת WT בשיתוף מכללת  תל חי 

השתלמות בטיפול רגשי במים לילדים

Diving Deep Inside

לכל המסלולים וההשתלמויות

מרכז טיפולים:

טיפול רגשי במים לילדים

טיפול רגשי במים לטראומה

טיפול רגשי במים לחרדה

טיפול רגשי במים לסוף חיים

לכל הטיפולים במרכז

© כל הזכויות שמורות ליעל ארנוב ואוסי שטיין, אין להעתיק לשכפל  את החומרים ללא אישור בכתב