top of page
Water Therapy

בוגרים מספרים

רינה גרטנר

מטפלת רגשית במים בשיטת wt, עובדת סוציאלית קלינית msw

כמטפלת ועוס"ית ביבשה נתקלתי בהרבה חסמים ותסכול, בהתקדמות איטית בטיפולים. שהכרתי את  טיפול WT נחשפתי לשיטת טיפול מדויקת ועוצמתית. בעיני הטיפול הרגשי במים זה הדבר הבא בעולם הטיפול. למי שמחפש לימודים איכותיים, אל תתלבטו, אין תוכנית דומה לזו בעולם הטיפול, אוסי ויעל מנחות מדהימות, יוצרות עם הקבוצה מסע רוחני וחוויה עוצמתית של למידה והתפתחות. קיבלתי כלים קליניים וישומיים, אין ספק שאני מטפלת טובה יותר במים ובכלל.

WhatsApp Image 2021-03-21 at 08.02.40.jp

מאיה טרנצקי

מטפלת רגשית במים בשיטת WT, אחות פסיכיאטרית MA

עברתי בלימודים תהליך עוצמתי של התקלפות ובעקבותיו עליתי שלב במודעות, בהכרה, בחידוד הרצונות והבחירות שלי בחיים בכלל ובנתיב המקצועי בפרט. עולם המים נכנס לחיי יותר ויותר, מסע המים שעברנו בלימודים שינה את חיי. הקבוצה ובעיקר אוסי ויעל הכילו, תמכו, כיווני, חיזקו. שיטת WT כבשה אותי, מאז סיום הלימודים התחלתי לטפל במרכז לטיפול רגשי במים.

WhatsApp Image 2021-03-21 at 11.57.17.jp

תמר לוי אלוני

מטפלת רגשית במים בשיטת WT, עו"ס MSW

אני ממליצה על תוכנית הלימוד של טיפול רגשי במים בשיטת WT.לכל מטפל הן ברובד הרגשי- אישי: מתנה לחיים, וברובד המעשי: כלים מקצועיים פרקטיים שמאפשרים לצאת לדרך ולהתחיל לטפל במים. כעוס"ית עבדתי הרבה שנים עם מילים, המים "עושים את ה"עבודה הטיפולית". הלימודים והכלים שקיבלתי ממשיכים להדהד בי, עשיתי ועדיין עושה "מסע מים" של שינוי וריכוך, מסע של גוף ונפש.

WhatsApp%20Image%202021-03-21%20at%2008.

תמר שטיין

מטפלת רגשית במים בשיטת WT, בוגרת מחזור ג' התוכנית להכשרת מטפלים רגשיים במים בשיטת wt, מרפאה בעיסוק MA

"לימודי הWT פתחו בפני את עולם הרגש, כפי שמשתקף במים.

קיבלתי כלים והבנה עמוקה של חיבורים בין גוף ונפש. ההסתכלות ההוליסטית, ותחושות הגוף כמבטאות מצבי נפש- הם היום נקודת המבט שלי.

אני מתרגשת מהזכות לתת למטופלים שלי היום  נגיעה בנפש, הבנת עומק, והתוודעות למתנות שהם יכולים לקבל מהמים להמשך התמודדות במסע החיים".

מטפלות רגשיות במים

שרה כהן מאור

מטפלת רגשית במים בשיטת WT,  עו"סית מתמחה בטיפול בטראומה, בוגרת הקורס המרוכז לטיפול רגשי במים בשיטת wt

"האפשרות ללמוד בתוך מרחב של מים, להיות במפגש עם האיכות הזו שעוטפת את הגוף, שחושפת, שמרגיעה, שמעוררת, שמקלפת ומערסלת.. מפגש כזה של גוף כ"כ ראשוני עם לימוד קוגנטיבי מהדהד את הלימוד באופן עמוק ושולח תדרים שיוצרים תנועה.

ברמה האישית הלימודים חילחלו לחיי בתוך תקופה שבה הייתי זקוקה למים. ברמה הסימבולית והקונקרטית.

אחרי עבודה ארוכה עם טראומה ביבשה, האפשרות ללמוד על עבודה רגשית תוך שילוב גוף בתוך המעטפת של המים סייעו לגבש עוד ועוד את עמדתי המקצועית והטיפולית.

אני מרגישה שאני יוצקת היום גם ליבשה את איכות המים וההיפך. תהליכי הטיטרציה מהדהדים.

קיבלתי עוד כלים לעבודה ממוקדת ועמוקה כאחד תוך תמיכה של מעטפת המים שמסייעים לתנועה תהליכית לקרות שביבשה קשה יותר לעורר.

לראות איך הגוף מספר את סיפורו דרך המים- העמיק את הלמידה על גוף נפש".

מטפלות רגשיות במים

סיון משולם

מטפלת רגשית במים בשיטת WT, יועצת חינוכית, בוגרת הקורס המרוכז לטיפול רגשי במים בשיטת WT

"לימודי ה-WT עזרו לי לתת שם ומילים לתחושות שתמיד הרגשתי כמטפלת. תחושות של הכלה, הרפייה וריפוי עמוק שהמים מאפשרים

בעזרת הלימוד המעשי והעיוני, אני מצליחה להעמיק את המבט שלי ולזהות את הביטוי הגופני והמילולי של האתגרים אותם המטופל נושא. החיבור בין גוף-נפש ברור לי מתמיד ואני ערה יותר לתמורות המשמעותיות שיש לעבודה הגופנית במים על הנפש.

נוסף על כך, אחת המתנות הגדולות שקיבלתי מהקורס היא ההבנה כי לא יכולתי לבקש לעצמי שותפים טובים יותר מהמים לשם תהליכי ריפוי.

אני סומכת עליהם, סומכת על החוכמה שלהם, על צלילותם ועל עוצמתם.

קשובה אליהם ונותנת להם להראות לי את הדרך.

תודה גדולה על לימוד עשיר ומעמיק"

Picture49.png

מיכל שפירא

 מטפלת רגשית במים בשיטת WT ומטפלת משפחתית ועו"סית.

"הקורס עוצמתי, פורץ גבולות, משחרר את המטופל מלהתעסק בידוע. מתמקד בחוויה הגופנית. כעו"סית ומטפלת משפחתית, זה לא more of the same, לופים בטיפול במשך שנים. במים זה משהו חדש בהכרח. נותן לי יצירתיות, השקטה- שקט למטפל. זמן ילדי- water of mind. המים הם ה- co  של המטפל. קל יותר, שמור יותר. קורס אינטגרטיבי, מרתק, מדויק וממוקד. הקורס עשה אינטרגציה בין השפה הטיפולית הקלאסית לחדשנות של שפת המים.

כלי עוצמתי, משנה חשיבה טיפולית, שינה אותי כמטפלת, אפילו כשאני יושבת בקליניקה ה"רגילה" מול מטופל או משפחה, אני מתבוננת עליהם אחרת-  על שפת הגוף שלהם, על התנועה שלהם, על הויסות שלהם. אני מביאה מים אל המרחב הטיפולי היבש.

אני משתמשת במה שלמדתי בקורס בטיפולים שנתקעו, כשהמילים כבר לא מספיקות".

מטפלות רגשיות במים

טל ינוביצקי

מטפל רגשי במים בשיטת WT

"כל חיי המים הם סביבתי הטבעית. מהמגורים בשכונת בת גלים בחיפה ועד להפלגות התכופות עם אבי הימאי ברחבי העולם, במסע חוצה ימות. הבחירה להעמיק את הקשר המיוחד הזה כמטפל מים בשיטת WT היתה טבעית עבורי. המרחב הטיפולי המכיל, העוטף, הזורם נטעו בי את הבטחון כי בחירתי המקצועית  בחיים מדויקת. הכלים המקצועיים שנרכשים במהלך הלימודים מאפשרים צלילת עומק אל תוך הגוף והנפש של המטפל ולהאיר רגשות בתוכנו שנשכחו במהלך השנים. המרחב המאפשר, הסטודנטים התומכים בליווי עיטוף מחבק, אוהב ומלמד של יעל ואוסי המדהימות, מאפשרים התפתחות גדולה מאוד של הגוף והנפש. פתיחות לב,דיבור והבעת רגשות, עוצמת העדינות, במשך שנים לא היו גלויים אצלי. הם היו שקועים... מומלץ בחום לכל מטפל מטפלת"

טל ינוביצקי.jpeg

רעות קדוש

פסיכותרפיסטית מטפלת רגשית במים בשיטת WT

כמטפלת יבשה שמשלבת טכניקות של עבודת תנועה, מגע ושיח, נחשפתי לעבודה הרגשית במים וכיום אני משלבת בין העולמות, היבשה והמים.

אני מרגישה שהמים הכניסו נפח משמעותי לעבודה הטיפולית, במקום בו הגוף פוגש את המים, ההחזקה ותחושת הגוף משתנה, הגוף מאפשר לעצמו לחזור לראשוניות שלא תמיד מתאפשר ביבשה, מתוך המפגש של הגוף בתוך המים.

במרחב של המים מתאפשר לגוף להביע את עצמו ללא ביקרות של הראש, ושם מתרחשים תהליכים משמעותיים שמעצימים את הטיפול ביבשה.

אני מרגישה שהמים מכניסים לתוך הטיפול היבשתי ערך עבודה נוסף שמגיע ממעמקי המים, שרק מפגש מול המים יכול לייצר אותם. מתאפשרת במים תחושת אחזקה מלאה של המטפל את המטופל.

המים בהחלט מעצימים ואף מקדמים את התהליך הטיפולי, מתרחש שילוב מדויק בין העולמות וכמו היכולת של המים לזרום כך גם מתאפשרת זרימה והעצמה ביבשה לאחר המפגש עם המים....

Picture2.png

סמדר רותם כץ

מטפלת רגשית במים בשיטת WT, יועצת חינוכית, פסיכותרפיסטית.

"חיכיתי ללימודים לטיפול רגשי במים הרבה שנים, וכשזה הגיע, אז מיד קפצתי למים, אין ספק בכלל. ואני יכולה להעיד שבעבודה הטיפולית שלי עכשיו אני מרגישה מאוד מאוד נתמכת, ע"י המים, מחוממת ומלוטפת ומוחזקת ע"י המים. בזמן שאני מחממת, עוטפת ומחזיקה אדם אחר. יש שם משולש עם המון תמיכה, החזקה ורכות. אני מוצאת שמתרחשים שם קסמים, לפעמים במהלך של שניות ואני ויצאת מהמים אחרי הרבה שעות של עבודה ומרגישה השראה ושמחה. אין ספק שזה הרחיב מאוד את העולם שלי כאדם וכמטפלת".

יעל לוין

 מטפלת רגשית במים בשיטת WT , עוסקת בתחום החינוך והטיפול.

"הייתי מטפלת רגשית ביבשה, עבדתי עם קלפים, עבדתי עם דיבורים, עבדתי עם תמונות. מאז שפגשתי את שיטת WT והתחלתי לעבוד עם המים קיבלתי קודם כל חבר- מים. עוד ידיים שעוזרות לי להביא את עצמי, את החיבור בין הגוף והנפש שלי אל המטופל- אל הגוף והנפש שלו. במגע הוא רך ומלטף , המגע הוא נעים, וביחד שלושתנו מגיעים לעומקים מאוד רציניים של לגעת בדברים אבל בדרך מאוד עדינה, בלי מילים, ורק בסוף אנחנו יוצרים את הדרך שלנו להביא את זה ליבשה. המים עוזרים כל כך ללטף את הגוף, הכאבים והקושי ומוציאים אותנו למקומות של אור ואושר ולשמחה כל כך גדולה. מאירים אותנו, מניעים אותנו באהבה כל כך גדולה. אני קיבלתי גם חבר וגם כלי עבודה מדהים".

bottom of page