top of page
  • Admin

על אלמנט המים וארבעת האלמנטים שמניעים את העולם

4 אלמנטים מרכיבים את העולם הפיזי, הרוחני, המוחשי וגשמי בו אנו חיים. ארבעת האלמנטים רוח, אדמה, אש ומים נמצאים מסביבנו ובתוכנו. הם חיוניים לקיומם הפיזי והרגשי של כל היצורים החיים. ארבעת האלמנטים הללו מאפיינים את ערוצי האנרגיה של הנפש שלנו.

בין האלמנטים השונים מתקיימת הדדיות במטרה להגיע למצב של איזון. בדיוק כמו האיזון שמתקיים בכדור הארץ ובגלגל החיים.

כל אלמנט נושא סט תכונות משלו. אז בואו נלמד קצת על כל אחד מהאלמנטים:

אש- כוחות טרנספורמציה.

אלמנט זה נחשב ליסוד הראשון שנולד עם בריאת היקום. אש מיוחסת לכוחות טרנספורמציה. האש מפיצה חום ומאפשרת חיים, אבל גם יכולה גם לשרוף ולהרוס. במישור הרוחני, אש מייצגת אור ובמישור הפיזי היא השמש או הלהבה. האלמנט מסמל אנרגיה מדהימה, תנועה, פעילות, יצירתיות, תשוקה, חופש, כוח, אהבה, חזון, כעס, כוח, רצון, אסרטיביות, אומץ, ודינמיות. אלמנט האש הוא חיוני כי הוא שומר עלינו להוטים יצריים ויצירתיים. והוא זה ששומר עלינו חזקים, ממוקדים, בעלי מטרות ושאיפות. אלמנט זה נקשר לעונת הקיץ וכיוונה המקביל הוא דרום. הייצוג הסמלי של אש הוא משולש המכוון כלפי מעלה.

אדמה- הכוח המניע שלנו

אלמנט האדמה מסמל שגשוג, פוריות, יציבות, סדירות, ביסוס, פרנסה, שפע פיזי, הזנה, מוצקות, אמינות, בטחון, קביעות, אינטואיציה, התבוננות פנימית וחוכמה. אלמנט האדמה הוא המוציא לפועל שלנו, מניע את העשייה שומר אותנו שורשיים ומחוברים לקרקע. העונה הקשורה לכדור הארץ היא חורף והכיוון הקשור אליה הוא צפון. האלמנט מיוצג באופן סמלי על ידי משולש הפוך שקו אופקי עובר דרכו.

אוויר – עולם הרוח

האוויר מסמל תקשורת, אינטליגנציה, תפיסה, ידע, למידה, חשיבה, דמיון, יצירתיות, הרמוניה ונסיעה. אך גם עשוי להתבטא בתכונות הפוכות של מחנק וסערה. הוא מסמל את העולם המחשבתי והמנטלי שלנו. האוויר שומר על הרוח והאמונות שלנו, שומר עלינו בעלי עולם רוחני מלא. האוויר משויך לעונת האביב וכיוונו המקביל הוא מזרח. סמל האוויר הוא משולש זקוף שקו אופקי עובר דרכו.

מים- הנפש והרגש שלנו

למים מייחסים את כוח הניקוי והטיהור. זה סמל לריפוי, זרימה, נזילות, טיהור, התחדשות, יציבות, כוח, שינוי, פוריות, מסירות, קבלה ואהבה ללא תנאי. המים הם חיים ומהווים את הבסיס ההכרחי ביותר לקיומנו, אבל יכולים להיות הרסניים. מים מתוקים מייצגים חיים ובריאות טובה, בעוד מים מזוהמים/ עומדים הם סמל לבריאות לקויה או למוות. המים מהווים את העולם הרגשי שלנו, מגנים עלינו, עוטפים ומכילים אותנו. מאפשרים זרימה ושינוי בחיינו. המים מבטאים את יכולתו של האדם להשתנות, ולהתאים את עצמו לסיטואציות חדשות בחיים.

המרכז האנרגטי הדומיננטי הפועל עם יסוד המים כיסוד מרכזי, הוא צ'קרת הלב, המים מאפשרים לנו לפעול מתוך הרמוניה פנימית. מים מקיפים אותנו ומצויים בתוכנו, כמרכיב מרכזי בחיינו בסביבתנו ובגופנו. אלמנט זה קשור לעונת הסתיו ולכיוון המערב. משולש הפוך הוא הייצוג הסמלי של אנשי המים.


מים עד נפש

יסוד המים אמון על עולמנו הרגשי.

הטיפול הרגשי במים מבוסס על התכונות המופלאות של אלמנט זה ונעזר בסגולותיו על מנת ליצור לאפשר לאדם להתחבר לאנרגיות של אלמנט זה בכמה אופנים:

1. הטיפול הרגשי במים משתמש בחיבור הבסיסי ביותר של האדם למים, שקיים בנו עוד מההתפתחות העוברית, גוף האדם זוכר את הקרבה למים ולכן החזרה למים כה טבעית ומעשירה עבורו. חיבור האדם הבוגר למים מעניק לו את כל התחושות אליהם כמהה כל חייו.

2. סביבה מימית- "קליניקת המים" שהיא בריכה המתאימה לטיפול כל ימות השנה, מהווה מקום מכיל ומגן עבור המטופל. ב"מרכז לטיפול רגשי במים" אנו מחזירים את האדם למקור, מפגישים בינו לבין המים כפי שחווה בתקופת העוברות שהייתה לאדם תקופה אותנטית לרוב מיטיבה, לפני ההתמודדויות הרבות אותם אנו חווים בחיינו הבוגרים.

3. חיבור איכויות המים להוויה היומיומית לא רק כחומר, אלא כאיכות רגשית בחיינו.לדוגמא: אנשים שעובדים במשרות תובעניות, בסביבת עבודה לחוצה ותחרותית עלולים לחוות באופן קבוע אנרגיה של החלל עמוסה באנרגיית אש. אם ישכילו להוסיף אנרגיית מים של זרימה בקבלת החלטות שילוב מים באורך חייהם ע"י שחיה, צלילה, הליכה ליד הים, טיפול במים ובדרכים שונות נוספות, יוכלו להפיק תועלת חיובית מאנרגיית המים ובכך לשאוף לאיזון והרמוניה בחייהם. כאשר נדע לשלוט בפעילות האנרגטית של האלמנטים נוכל להשפיע על עצמנו, גופנו ופנימיתנו ולחבר את עצמנו, יותר ויותר, להרמונית גוף ונפש.1,588 צפיות

Comments


bottom of page