top of page
  • watertherapycenter

מים עמוקים- טיפול רגשי במים במצבי משבר

משברים הם חלק בלתי נפרד מחיינו. פתאום, לרוב ללא התראה מוקדמת, הם פורצים לחיינו ומערערים את תחושת היציבות והביטחון. תחושות של לחץ, חרדה ומצוקה עשויות להציף אותנו, ואנחנו מתקשים להתמודד. המשבר מייצר יותר מכל חוויה של יציאה מאיזון, קטיעת רציפויות, אובדן המוכר והידוע וקושי לתפקד בתוך אי הודאות.


התבוננות על משבר כחלק ממעגל החיים וכאירוע מורכב אך נורמטיבי תורמת להפיכתו ל"קרש קפיצה" או הזדמנות ליצירת שינוי וצמיחה.המילה משבר בעברית מכוונת אותה אל המילה בשורה. האם יצליח האדם לזהות את הבשורה שמגיעה ביחד עם המשבר? האם יראה את הפוטנציאל לשינוי? לאיזון מחודש? לריפוי וגדילה?


במקרים רבים דוחקים המשברים את בני האדם לחפש תמיכה, ליווי, עזרה ואף טיפול.

טיפול רגשי במים הוא גישה טיפולית ייחודית המשלבת בין כוחם המרפא של המים לבין טיפול רגשי מעמיק. גישה זו מציעה דרך ייחודית להתמודדות עם משברים, תוך שימוש בכוחות הטבעיים של המים כדי לאפשר ריפוי, צמיחה והתפתחות.


מהם היתרונות של טיפול רגשי במים בהתמודדות עם משבר?

●  סביבה מכילה: המים מספקים תחושה של חמימות, עטיפה ותמיכה, ומאפשרים למטופל להרגיש בטוח ורגוע.

●  הקלה על תחושות כבדות: תחושת חוסר משקל במים מאפשרת שחרור מתחים, חרדות ורגשות קשים.

●  חיבור לרגשות: הסביבה הרגועה והזורמת של המים מעודדת ביטוי רגשי אותנטי וחיבור עמוק יותר לעולם הפנימי.

●  העצמת תחושת המסוגלות: התמודדות עם אתגרים פיזיים במים תורמת לחיזוק הביטחון העצמי וההערכה העצמית. האדם מוצא מחדש ומתחבר אל המשאבים שלו מה שמסייע לו להתמודד בצורה יעילה יותר עם המשבר.

●  פיתוח מודעות גופנית: תשומת לב לתחושות הגוף במים מעמיקה את הקשר בין גוף ונפש ומאפשרת מודעות עמוקה יותר לתהליכים פנימיים. המטופל חווה את עוצמותיו העמוקות ( עוצמות שלרוב נעלמו זמנית בתוך המשבר).

 

אופן ההתמודדות עם משבר, גם היא שונה מאדם לאדם.

ישנן מספר אסטרטגיות התמודדות עיקריות. התמודדות אקטיבית - הינה נקיטת פעולה מסוימת על מנת לשנות את המצב. לעומתה, קיימת גם התמודדות הפסיבית - למעשה, זוהי הימנעות מפעולה, וניסיון לברוח מהמשבר.

 

התמודדות עם משבר היא תהליך מורכב, הדורש מהאדם זמן ומשאבים רבים. ומצריכה מהאדם כמה שלבים שונים-

  1. קבלת המשבר - זהו שלב בו אנו משלימים עם העובדה שאנו נמצאים במשבר, שלא יכולנו להימנע ממנו.

  2. הבנת המשבר - בשלב זה אנו מנסים להבין מהי הסיבה בגללה הגענו למשבר, מה הגורמים לו, מהן ההשלכות שלו על חיינו ועל חיי אחרים, ומה ניתן לעשות כדי להתמודד איתו.

  3. קבלת עזרה- בשלב זה אנו עשויים לפנות לעזרה מכמה גורמים שונים כגון אנשים קרובים, בני משפחה או חברים, או למטפל מקצועי.

 

משבר- מאפשר שינוי.

קשה ככל שיהיה המשבר, הוא יכול להיות עבורנו הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות. בעת ההתמודדות עם המשבר לעיתים קשה לראות את האפשרות לצאת ממנו, והאור נראה רחוק וכמעט בלתי אפשרי להשגה. אך אנשים רבים דיווחו על כך שההתמודדות עם המשבר עזרה להם להבין את עצמם באופן טוב יותר, לפתח חוסן נפשי, ואפשר צמיחה ושינוי בחייהם.

 

הטיפול הרגשי במים בשיטת WT, מתקיים במרחב מיימי מכיל ועוטף, אשר מאפשר למטופל לשוב לתחושת הביטחון. התנועה במים מעוררת תחושת זרימה, משחררת את ההיתקעות ומאפשרת צמיחה ושינוי בחיינו.

 

טיפול רגשי במים הוא מסע מרתק אל תוך עצמך. מסע המאפשר לך לחקור את עולמך הפנימי, להתמודד עם קשיים ולגלות את הכוחות הגלומים בך. דרך המים, תוכל לצמוח, להתפתח ולמצוא דרכים חדשות להתמודדות עם משברים בחייך.

המים מחכים לכם.

10 צפיות

Comments


bottom of page