top of page
  • watertherapycenter

מסע מים - מהלכה למעשה

בוגרי התוכנית להכשרת מטפלים רגשיים במים בשיטת WT מספרים על הקמת קליניקות המים שלהם


מרגש אותנו כל פעם מחדש לראות איך הבוגרים של לימודי התוכנית השנתית ללימודי טיפול רגשי במים מתפתחים, גדלים וסוללים את דרכם הטיפולית.

אחרי שישה מחזורים של לימודיWT ועשרות בוגרים מטפלים רגשיים במים שיצאו לדרכם, מתחילות לצוץ להן קליניקות מים פרטיות אותם בונים המטפלים. רצינו לתת לכם הצצה ולשתף אתכם בתהליך להקמת קליניקת מים פרטית, פנינו ל- 3 בוגרות: קורין בן יאיר בוגרת מחזור 2017, ריקי הברפלד בוגרת מחזור 2019, וענתי ראף זרקו בוגרת מחזור 2021, בכדי לשמוע על המסע שלהן.1. מה הביא אותך ללימודי טיפול רגשי במים?

ריקי הברפלד: " את העולם הזה הכרתי דרך טיפול רגשי במים שעברתי בעצמי . הגעתי ללימודי WT ואחר כך למדתי גם טיפול רגשי במים לילדים- WPT. בנוסף, בעלי עבר משבר בריאותי מורכב מאוד ויש לי ילד עם צרכים מיוחדים ודרך הטיפולים שלו החלום שלי היה להקים בריכה טיפולית גם עבורו."


קורין בן יאיר : "זו הייתה מעין קריאה, חלום שהתגשם. אני גדלתי ליד הים, כל חיי הייתי במים ובמקביל נמשכתי לעולם הטיפול. ידעתי שאני אצטרך לשלב בין שני העולמות הללו. בשלב מסוים בחיי הכרתי את אוסי, ושם זה כבר היה לי ברור שזה צריך לקרות. "


ענתי ראף: " אני דולה כעשור ולפני כשלוש שנים למדתי אמבריו בלאנס, איזון אם ועובר, והיפוך עכוז במים. הבנתי שיש הרבה קשר בין מצג גופני למצב ריגשי.

ולכן כשקראתי על water therapy וקיבלתי המלצה מקולגה, הבנתי שאלו הלימודים הבאים שלי"


2. מה הרקע המקצועי שלך?

ריקי הברפלד: "הגעתי מעולם החינוך. אז וגם היום אני מורה לחינוך גופני, מאוד מאמינה בגוף נפש, וכך אני משלבת בין שני העולמות הללו. תמיד ידעתי שאלך ללמוד טיפול רגשי במים."


קורין: " עבדתי בעולם החינוך המיוחד והחינוך החברתי- קהילתי, אבל הרגשתי ש"זה לא זה" למרות שמאוד אהבתי את העבודה עם הילדים והנוער אבל היה לי קשה עם המערכת. מאז כבר שחררתי את העולם הזה ואני מתמקדת רק בטיפולי המים הרגשיים."


ענתי ראף: " אני דולה, מדריכת הכנה ללידה ומטפלת רגשית בשיטות שונות כגון b.o.t וכשנשמה פוגשת מכחול."

3. ספר/י על תהליך הקמת הבריכה, מהם השלבים?

ריקי הברפלד: " כשסיימתי את הלימודים אז בעצם הייתה מפגת הקורונה, בעלי אדריכל מתמחה בבניה, יצא לחל"ת באותה שנה. הבנו שזה עכשיו או לעולם לא. בהתייעצות צמודה עם אוסי וצוות המרכז הוצאנו את הבניה לפועל והקמנו את הקליניקה הטיפולית שלנו. החלום שלי הוא להיות רק מטפלת מים ולהתמקד בזה."


קורין: " השלב הראשון היה כמובן ללכת ללמוד WT, והשלב הבא אצלי הגיע מאוד מהר- ההבנה שאני צריכה בריכה משלי. בעלי ואני עברנו לגור ביישוב רותם בבקעת הירדן, רחוק מאוד מהים שאני מכירה ואוהבת, וההסכם בינינו היה שקודם כל בונים בריכה בשטח, אחר כך בונים בית. עכשיו יש לנו בריכה, והבית עוד שלד, אבל הרגשתי שאני חייבת את המים. אישי בעל ידי זהב, ועושה הכל במו ידיו, הוא היה שותף לתהליך מההתחלה וידע שזה מה שנכון עבורי ועבורנו. יחד בנינו את החלום הזה והפכנו אותו למציאות. אישי הפך את החלום שלי למשהו שלנו, כמו ילד שלנו."4. למה חשוב לשים לב?

ריקי הברפלד: " אני עובדת בעבודה נוספת, משלבת בין השתיים, ורואה איך מצד אחד זה מגביל אך מצד שני זה מדייק אותי כמטפלת ושומר מבחינה כלכלית. חשוב להתחיל את התהליך הזה עם המון צניעות. אחד הדברים שהכי הדהימו אותי היה איך שברגע שהקליניקה הייתה מוכנה והתחלתי לטפל, בלי פרסום בכלל, התחילו להגיע אלי אנשים מפה לאוזן. הכל התחיל מחברת היישוב הראשונה שהגיעה אלי לטיפול וכתבה בקבוצה של היישוב, ומשם הכל התגלגל."


קורין: " התהליך הזה לוקח זמן, ומצריך המון סבלנות. יש טעויות בדרך שצריך לדעת לקבל אותן ולדעת שהן חלק מהדרך. לימודי WT הם לא סתם לימודי מקצוע, הם משנים תפיסת חיים, הם מסע ויש להם שפה משלהם. ברגע שאתה לומד את השפה ולומד את המים, אתה מבין שהכל חלק מהמסע.. צריך להגיע לתהליך הזה עם הרבה אמונה שאתה עושה את מה שאתה צריך לעשות בעולם הזה."


ענתי ראף: " הבריכה שלי הוקמה לפני 12 שנה לחיי הפרטיים והמשפחה ולכן היא בריכה גדולה, אם הייתי צריכה לבנות עכשיו ל-WT הייתי בונה בריכה יותר קטנה."6. איך אתם משלבים את קלניקת המים עם אורח החיים שלכם?

ריקי הברפלד: " חיי המשפחה שלנו מאוד עמוסים, הבריכה אצלנו בחצר, וזה בעצם מאפשר לי לשלב את הטיפולים בזמנים שנוחים לי, או בערב לאחר ששגרת היום המשפחתית מסתיימת, או לפני שהיא מתחילה.. אני מאוד אוהבת שהקליניקה שלי בבית, זה מאפשר לי עצמאות ומאפשר לשלב את הטיפולים לצד החיים האישיים שלי. "


קורין: "היום אני רכזת נוער ביישוב, זו משרה גמישה בעיקר אחר הצהריים, הילדים כבר גדולים וזה מאפשר לי לשלב את טיפולי המים היטב בחיי האישיים. צריך להיות מחושב מבחינת הזמנים ומבחינה כלכלית אבל אני מאמינה שזה עניין של סדרי עדיפויות וכמובן שגם תמיד אפשר להתייעץ עם צוות המרכז. אני בעיקר בהודיה רבה על שיטת WT ועל הלימודים, על שהיקום זימן לי את הדברים האלה ושהחלום שלי התגשם."

ענתי ראף: "הבריכה שלי הייתה בריכת קיץ פתוחה. כשהבנתי שאני תלויה ביומנים של המטופלת ושל 6 בריכות ושלי- קיבלנו החלטה. לחמם ולקרות את שלנו. היו מגבלות שהיינו צריכים לעמוד ועדיין קיימות. אבל ללא ספק בניה מחדש יותר פשוטה."הקמת קליניקת המים הינה תהליך, התחלה חדשה ומרגשת. כמו כל תהליך בחיינו גם היא דורשת היערכות, תכנון וסבלנות, אך גם המון רגש, רצון אמיתי וחיבור עמוק למים, לגוף ולנפש. מוזמנים להתייעץ איתנו, להציף שאלות נוספות והיעזר בנו בתחילת הדרך 💙

439 צפיות

Comments


bottom of page