Water Therapy

עבורנו המים הם דרך חיים, אנחנו מתנהלות במציאות מתוך פרספקטיבה של מים. מאפשרות למים, באופן מודע, להיות חלק בלתי נפרד מאיתנו: בזוגיות, באמהות, כחברות, כמטפלות, כבני אדם בעולם המורכב הזה.

שאלות ותשובות על שיטת WT

מעוניינים שנתקשר אליכם?

מלאו את הטופס וצוות המרכז יחזור אליכם 

לשאלות נוספות התקשרו

04-9509165

רוצים לדעת עוד על שיטת WT? קראו את התשובות לשאלות הנפוצות

מי מטפל בשיטה?


מטפלים מוסמכים לטיפול רגשי במים בשיטת WT, שסיימו בהצלחה את מסלול ההכשרה השנתי המתקיים במרכז לטיפול רגשי במים. מסלול לימודי WT מיועד למטפלים מתחומים שונים: מטפלים רגשיים ביבשה כמו פסיכותרפיסטים, פסיכולוגים, עו"סים, יועצים חינוכיים, מטפלים באמנות/תנועה/דרמה, למטפלי מים, ולמטפלי גוף-נפש.
האם הטיפול מתאים לילדים ונוער?


בהחלט, הטיפול מתאים לילדים מגיל 5-12 ולמתבגרים עד גיל 18. הוא יעיל במגוון רחב של מצבים כמו דימוי עצמי נמוך, ביטחון עצמי ירוד, חרדה, ביישנות, כעסים והתקפי זעם, אילמות סלקטיבית, הפרעת קשב וריכוז, הפרעות הסתגלות, ליקויים במיומנויות חברתיות וכישורי חיים ועוד. המרחב המיימי במסגרת הטיפול הרגשי מספק לילד "מגרש אימונים" רגוע ולא מאיים לתרגול מצבים, חוויות ורגשות שונים החושפים את הקשיים של הילד, ומייצרים הזדמנויות למצוא פתרונות יעילים.
האם צריך לדעת לשחות?


לא. הטיפולים נעשים בברכת מים רדודים שניתן לעמוד בה ביציבות ובטחון ואין חובה לדעת לשחות.
מה ההבדל בין WT להידרותרפיה?


הידרותרפיה (פיזיותרפיית מים) הוא טיפול שיקומי בתוך מים. המטופל מגיע לטיפול במים לנוכח בעיה רפואית, ומקבל מהמטפל תרגילים בהתאם למקרה איתו מגיע. ההידרותרפיה אינה מטפלת באופן מכוון בבעיות רגשיות והיא טיפול מוכוון גוף. טיפול רגשי במים בשיטת WT, הינה שיטת פסיכותרפיה הרואה במים כלי ומרחב אופטימלי לטיפול בקשיים רגשיים. השיטה ממזגת באופן ייחודי הן את ההיבט הגופני והן את ההיבט הרגשי, משלבת בין מילים לבין תחושה חיבור ותנועה במים.
במה שונה WT מטיפול רגשי ביבשה?


מבנה המפגש של טיפול רגשי במים הוא קבוע וכולו מתקיים בתוך המים והרעיון העומד בבסיסו הוא שילוב בין היבטים פיסיים של הגוף לבין היבטי הנפש המנטלים. המפגש מתחיל בשיחה טיפולית פסיכותרפית ולאחריה צף המטופל במים, מוחזק בידיו של המטפל, המניע אותו בטכניקות ציפה והחזקה ייחודיות מעל ומתחת למים. בסיום הפגישה נערכת שוב שיחה במים. משך המפגש שעה, כאשר פרקי הזמן המוקדשים לכל חלק משתנים בהתאם לשלב הטיפולי ולמצבו הנוכחי של המטופל.
באיזה מצבים יכול להתאים טיפול WT?


הטיפול מתאים במגוון מאוד רחב של מצבים רגשיים ופיסיים: טראומה, חרדה, דיכאון, התמודדות עם אבל אובדן ומוות, התמודדות עם מצבי חולי, לנשים בתהליכי פוריות או לקראת לידה, התפתחות ושינוי ומיועד לאוכלוסיות שונות כמו ילדים ונוער, הגיל השלישי, מטפלים עיקריים ועוד.
האם הטיפול מתבצע כולו במים?


כן, הטיפול כולו מתבצע במים.
מהו משך הטיפול?


אורכו של הטיפול הוא שעה
כמה מפגשים צריך?


קיים פרוטוקול קצר וממוקד של 14 מפגשים
האם ניתן לקבל טיפול ניסיון והאם הוא עולה כסף?


כן אפשרי להתנסות בטיפול ניסיון, להכיר את שיטת הטיפול ואת המטפל. טיפול ניסיון הוא בעלות מלאה.
לאיזה גיל מותאם הטיפול?


ילדים מגיל 6 ומעלה מתבגרים מבוגרים ולגיל השלישי

Thanks! Message sent.

המרכז לטיפול רגשי במים

המרכז לטיפול רגשי במים הנו מרכז קליני לטיפולים הכשרות והדרכות. המתחם ממוקם במתחם "נגיעות במים" ברחוב אלונים 76 בקרית טבעון. במתחם נמצאת "קליניקת המים" בה מתבצעים הטיפולים הרגשיים – בריכת טיפולים פרטית מחוממת כל השנה ובנוסף בריכה לימודית בה מתקיימות ההכשרות וההדרכות.

מפתחות שיטת WT ומנהלות המרכז

יעל ארנוב עו"סית קלינית, פסיכותרפיסטית מתמחה בטיפול בטראומה וחרדה, מרצה באוניברסיטה ובעלת קליניקה פרטית.

אוסי שטיין מאסטרית מים, מורה בכירה בארץ ובעולם לתרפיות מים מוסמכת מטעם WABA בעלת מרכז "נגיעות במים".

אנו עוסקות שנים רבות בתחום, מחברות הספר "מים עד נפש", מפעילות קליניקות מים ועורכות מחקרים בתחום הטיפול הרגשי במים.  בעלות "המרכז לטיפול רגשי במים" העוסק בהכשרת מטפלים, מסלולי התמחות במים בדגש על מצבים רגשיים: מצבי טראומה, ליווי בסוף החיים, דיכאון, חרדה, משבר סביב מחלה) ובהתאמה לאוכלוסיות מגוונות: מבוגרים, ילדים  ונוער, הגיל השלישי, נשים.